K Ö M Ü R

Kömür yatakları Bali-Bulak, Underr-Khan, Sayn-Shand ve Yugodzyr bölgelerinde de bulunuyor. Son zamanlarda, ülkede Sharyn-Golsky ve Aduun-Chulunsky kömür madenleri inşa edildi.

Uralların kömür yatakları, Ural Serisinin her iki tarafında da bulunmaktadır. Burada karbon ve Jura ile sınırlı antrasit, taş ve kahverengi kömür var. Kahverengi kömür, esas olarak Güney Urallar bölgesinde meydana gelir. Karbonu takip eden zamanlarda, Perm, Jurassic ve kısmen Cretaceous (Triassic'te, fosil yakıt yataklarının oluşumu daha küçük ölçekte) ve daha fazla iğne yapraklı bitkiler (gymnospermler) ve daha yüksek iğne yapraklı bitkiler (gymnospermler) ve Kretase döneminden itibaren, çiçeklenme (angiosperms) bitkileri. Üçüncül dönemde, büyük miktarda kömür kaynağında tortulaşma, o kadar çok kahverengi kömür birikimi sağladı ki bu döneme şartlı olarak kahverengi kömür adı verilebilir. Transkafkasya'nın (Tkvarchelskoye ve Tkibulskoye) kömür yatakları da yerel öneme sahip.

Kazakistan Cumhuriyeti'nin kömür yatakları, esasen kömürlü metan rezervlerinin doğal gaz rezervleriyle karşılaştırılabilir olduğu kömür gazıdır. 4 TCM - 1800 m derinlikte Karaganda kömür havzasında 1 arasında yer almaktadır 3 . Kazakistan Cumhuriyeti'nin kömür yatakları, esasen kömürlü metan rezervlerinin doğal gaz rezervleriyle karşılaştırılabilir olduğu kömür gazıdır. 4 TCM - 1800 m derinlikte Karaganda kömür havzasında 1 arasında yer almaktadır 3 . Ülkenin kömür yatakları birkaç havzada yoğunlaşmıştır. Bunların en büyüğü Maritsky, Sophia, Kyustendilsky, Svochensky, Staninsky, Lomsky, Bobovdolsky, Ba-Lkansky, Pirinsky ve Bur-gassky'dir. Uralların kömür yatakları, Ural Serisinin batı ve doğu yamaçlarındaki şeritlerle gerilir.

by Kadem Proje

İLETİŞİM

Adres: Kayışdağı Cad., Irmak Sok., Güney İş Merkezi, No:3, Kat:1, K.Bakkalköy/Ataşehir/İstanbul
Adres2 : Mangystau region, 3microdistinct, office 5, Aktau city/Kazakhstan
Telefon: 0532 464 36 22
Faks: 0(216) 545 84 07
Mail: info@kademproje.com

KONUMLAR

2019 © Tüm Hakları Saklıdır. | Kadem Proje